Pato rrezikon bankinën deri në fund të sezonit

Thursday, April 5, 2012


Braziliani u dëmtua gjatë ndeshjes Barça-Milan


Braziliani Alexandre Pato rrezikon të qëndrojë në stolin e rezervave deri në fund të sezonit, për shkak të dëmtimit që pësoi gjatë ndeshjes me Barcelonën.
Pas kryerjes së ekzaminimeve dhe rezonancën magnetike ka rezultuar se Pato, i dashuri i Barba Berluskonit, ka dëmtime në këmbën e majtë. Lajmi bëhet i ditur nga klubi kuq e zi, i cili ka sqaruar se mjekët kanë arritur në përfundimin se Pato ka pësuar: “një dëmtim të femurit të kofshës së majtë, mes gradës së parë dhe të dytë.
Pas 10-15 ditësh, Pato do t’u nënshtrohet kontrolleve të tjera dhe më pas do të vendoset”. Futbollisti i Milanit u dëmtua gjatë ndeshjes me Barcelonën, që u luajt mbrëmjen e së martës në Camp Nou. 5 prill 2012 (gazeta-hqip.blogspot.com)
Share this article on :
 
© Copyright 2011-2012 Gazeta Sot Online All Rights Reserved.