Tuesday, September 18, 2012

Rrit temperaturat në Miami (FOTO)Për Selena Gomez, temperaturat janë ende shumë të larta. Ajo ka kaluar thuajse gjithë pushimet e verës në bikini, por nuk do ta përfundojë këtë shumë shpejt.
Aktorja 20 vjeçare është parë duke pushuar në Miami.
Aktorja është në lidhje me pop yllin Justin Bieber dhe siç është raportuar shpeshëherë, ajo i rrin shumë gati kësaj lidhje.
Magazinat shkruajnë se ajo kontrollon çdoherë telefonin e Bieber, sidomos kur kthehet prej ndonjë xhirimi apo koncerti

Tirana Fest (FOTO)Kryeqyteti shqiptar, Tirana, gjatë fundjavës së ardhshme, do të pushtohet nga aktivitete të ndryshme argëtuese.
"TiranaFest", që do të mbahet me 22 dhe 23 shtator, në sheshin Nëna Terezë, do të ketë dy netë me koncerte live nga disa prej artistëve më të talentuar nga Shqipëria si edhe disa të ftuar nga jashtë vendit.
 
Gjatë këtij aktiviteti, i cili fillon të shtunën, në orën 09:00, ndërsa të dielën, datë 23 shtator, hapet në orën 14:00, pritet të performojnë Eugent Bushpepa, Saimir Braho, Juliana Pasha, Mariza Ikonomi etj.
Ndër mysafirët e huaj që do të performojnë janë edhe Abandon Kansas, rock grup nga Wichita, Kansas – SHBA, si dhe LZ7, një grup nga Britania e Madhe që luan electro, dance dhe hip hop.
 
 
Në kuadër të këtij festivali, ndër të tjera pritet të ketë edhe aktivitete me sporte ekstreme, si shfaqje me motorë, MBX dhe skateboard, si dhe lojëra për fëmijë.
Moto e festivalit është : "Besim, shpresë, dashuri". www.lajmesot.net

"kënga magjike" Fillon Gara ...Festivali "Kënga magjike", që konsiderohet si një nga skenat ku çdo vit lindin hitet e vitit në muzikën shqiptare, ka filluar tashmë fazat e para të konkurimit.
Së bashku me sezonin e ri të “E Diela Shqiptare” ka startuar edhe paraqitja e këngëve konkurrente e festivalit “Kënga Magjike”.
Këtë vit producenti i festivalit, njëkohësisht edhe moderatori i emisionit Ardit Gjebrea kishte menduar që ta hapte konkurrimin duke ju dhënë një ogur të mirë të shtatë konkurrentëve të parë.
Megjithëse ky festival është më shumë një tribunë e muzikës shqiptare, mes këngëtarëve ndihen ethet e konkurrimit. Shtatë këngëtarët e parë që hapën kurrimin e fetivalit që do të finalizohet nga data 7 - 9 nëntor ishin Devis Xherahu, Kelly, Adhurim Behari, Xhesika, Mateo Frroku, Don Enio, Andros, Blerina Braka.
Monday, September 17, 2012

Fustanet shumëngjyrëshe, zbukurojnë pasarelën e modës (Fotot)Fustanet shumëngjyrëshe, zbukurojnë pasarelën e modës (Fotot)
Disa vite më parë, stilistët britanikë Antoni&Alison, ishin të vetëdijshëm se duhet të bënin diçka ndryshe për të festuar hapjen e javës së modës në Londër.

Ashtu kanë vepruar edhe këtë herë, ata kanë përzgjedhur fustanet shumëngjyrëshe për të fituar vëmendjen maksimale të të pranishmëve, dhe jo vetëm.

Në koleksionin e tyre pranverë/verë 2013 shohim fustane të lehta me ngjyra të ndryshme që të bëjnë për vete që në momentin e parë që i vështron modelet që ecin në pasarelë.

Ky koleksion i mrekullueshëm është puna e Antoni Burakowski dhe Alison Roberts, të cilët janë përpjekur për të sjellë diçka ndryshe nga stilistët e tjerë.

Fustane të shkurta dhe të gjata, të cilat janë kthyer në një vepër arti nga stilistët që adhurojnë të përdorin abstraksionin në veshjen e tyre.

Të dy stilistët theksojnë se janë kthyer pas në kohë për të propozuar modelet shumëngjyrëshe në fustanet e tyre, duke e konsideruar çdo veshje të veçantë nga njëra-tjetra.

E Pabesueshme , Tualetet transparente ( FOTO )Edhe tualetet transparente
Të sikletshme por edhe gazmore në të njëjtën kohë, janë këto imazhe që shfaqen nga tualeti i një hoteli në New York.
Vizitorët, të cilët ndodhen në katin e 18-të të këtij hoteli, mund të kenë pamje fantastike brenda ambienteve ku ndodhen, por tjetër imazh paraqitet për kalimtarët e rastit, të cilët të hutuar shikojnë çdo veprim të tyre, kur ata kryejnë nevojat personale në këto tualete.

Këto tualete janë lehtësisht të dukshme nga njerëzit në rrugë, pasi muret e hotelit në këtë ambient janë tërësisht prej xhami.
Njëri prej vizitorëve të këtij hoteli shfaqet në këto foto duke mbajtur në njërën dorë telefonin dhe në dorën tjetër letrën e tualetit.

Të gjithë këta persona nuk janë në dijeni të transparencës së xhameve të tualetit, ndërsa kalimtarët e rrugës të çuditur ngrenë kokën dhe shikojnë me habi këto pamje.
Mediumet e huaja nënvizojnë se ky është një ndër hotelet e preferuara edhe nga personazhet e famshëm, përfshi këtu Leonardo DiCaprio dhe Cameron Diaz.


Ke lindur në vjeshtë? Do t’i arrish me siguri 100 vite jetëKe lindur në vjeshtë? Do t’i arrish me siguri 100 vite jetë
Ke lindur në vjeshtë? Me siguri që do të arrish t’i shuash qirinjtë e 100-vjetorit tënd.
Këtë e pohon së fundmi, një kërkim i Universitetit të Çikagos, botuar në “Journal of Research“, sipas të cilit, ata që kanë lindur gjatë muajve të vjeshtës, kanë gjasa që të jetojnë më gjatë se të tjerët.
Hulumtimi, i lindur në vazhdën e studimeve të mëparshme mbi jetëgjatësinë, u krye duke analizuar të dhënat nga më shumë se 1.500 100-vjeçarë të lindur në SHBA, në mes të periudhës së viteve 1880 dhe 1895.
Autorët e tij, Leonid Gavrilov dhe Natalia Gavrilova, kanë përfshirë në vlerësimet e tyre të gjitha statistikat e tyre jetësore dhe kanë vënë re një tregues të përbashkët tek të gjithë ata: Kishin lindur gjatë muajve, shtator, tetor dhe nëntor ...
Rezultat ky që tregon se të lindurit e këtyre muajve, kanë probabilitet që të jetojnë më gjatë se ata që lindin përshembull në periudhën e pranverës.
E kjo, sepse sipas studiuesve, gjatë kësaj periudhe, foshnjat kanë gjasa që të marrin infeksione, të cilat u përcaktojnë në fakt edhe gjithë ecurinë e shëndetit të tyre në jetë.

Inter cinik në “Delle Alpi”
Inter cinik në “Delle Alpi”
Inter rigjen fitoren por jo sigurinë e dominimit të kundërshtarit. Në një mbremje ku fati ishte rreshtuar dukshëm në anën e djemve të Stramaccionit, Torino nuk arriti t’i shkaktonte surprizën e dytë rresht skuadrës së Massimo Morattit.
Diego Milito në pjesën e parë dhe Antonio Cassano në të dytën “nxorrën gështënjat nga zjarri” për zikaltërit që marrin një 3 pikësh me shumë vlera për moralin e rënë pas asaj humbje shokuese në “San Siro” ndaj Romës.
Nga ana tjetër, Torino krijoi volum më të madh loje duke humbur edhe disa raste flagrante por mbrojtja e Interit me Ranocchian e rilindur dhe zbulimin Juan, nuk futi ujë. Me këtë sukses Interi ngjitet në kuotën e 6 pikëve po aq sa Fiorentina.

Yjet që përjetuan dajak mbi trupin e tyre (foto)Yjet që përjetuan dajak mbi trupin e tyre
Kanë kaluar tre vjet që kur Chris Brown e rrahu Rihanna, në prag të dhënies së çmimeve “Grammy”, për ç’gjë edhe mori dënimin e caktuar. Në intervistën që e dha për “El” Rihanna deklaroi se, ajo që njerëzit përpiqen ta pengojnë që me Chris-in ta rinovojë romancën është thjesht humbje kohe, sepse nëse vendos për këtë askush s’mund ta ndalë. Por, Rihanna nuk është e vetmja nga yjet e njohura që përjetuan dajak mbi trupin e tyre.
Kim Kardashian
Kim Kardashian ka qenë viktimë e keqtrajtimit dhe atë derisa ka qenë e martuar me producentin e muzikës, Damon Tomas-in. Ata dy janë martuar kur Kim i kishte pasur 19 vjet. Damon e keqtrajtonte çdo ditë, ndërsa kur e paraqiti kërkesën për divorc, Kardashian kishte thënë se ai e kishte goditur nëpër fytyrë, që buzën ia kishte shkyer disa herë dhe i tërë ky dajak kishte filluar menjëherë pasi që ishte martuar. Ata zyrtarisht janë ndarë në vitin 2004, ndërsa Damon ishte i detyruar që asaj t’i paguante 56.000 dollarë.
Halle Berry
Halle Berry për herë të parë si vajzë e vogël e kishte parë se si babai i saj e rrah nënën e saj. Pas kësaj, kjo gjë u përsërit edhe në jetën e saj. E pranoi se në vitin 1993 i dashuri i saj e kishte rrahur, nga goditjet e të cilit veshi i djathtë i saj e kishte humbur 80 për qind dëgjimin. “Në momentin kur e bëri këtë, unë vendosa ta lë atë. Nëna më kishte thënë: ‘Nëse mashkulli të godet, atëherë lëre’”, deklaroi kjo aktore.
Pamela Anderson
Pamela Anderson ishte martuar me muzikantin Tom Lee vetëm disa ditë pasi që e kishte njohur. Martesa e tyre e shumëpërfolur kishte përfunduar pas tri vjetëve së bashku, ndërsa ai kishte përfunduar në burg ku i kaloi katër muaj për shkak se e sulmoi Pamela-n. Thuhet se gjatë incidentit ai e kishte rrëzuar dhe goditur me këmbë Pamela-n derisa ajo në dorë e mbante djalin e tyre, Dilan-in.
Whitney Houston
Këngëtarja e ndjerë, Whitney Houston po ashtu kishte përjetuar dajak në trupin e saj nga bashkëshorti Bobby Brown. Kjo, siç pohojnë miqtë e saj, ka qenë njëra nga arsyet se pse filloi të merrte drogën dhe të konsumonte alkool. Në raportin përfundimtar të autopsisë pas vdekjes së saj thuhet se në organizmin e saj kishte kokainë, por jo edhe alkool.

Kim Kardashian, sërish me një veshje transparente (FOTO)


Kim Kardashian, sërish me një veshje transparente

Dje ajo u shfaq me një veshje transparente, që i zbulonte pak reçipetat dhe gjoksin.
Por sërish sot ajo u shfaq me një tjetër veshje me ngjyrë të zezë, sërish transparente në pjesën e gjoksit.Ylli 31 vjeçar ndodhet në Nju Jork, ndërkohë që paparacët nuk i ndahen për asnjë sekondë.Ajo mbante veshur një palë çizme Givenchy, që kushtojnë plot 1600 dollarë, por që janë të preferuarat e saj.Kim dhe motra e saj, Kourtney do të vendosen në një vilë në Majami për tre muaj. Vila 6 milion dollarëshe do jetë banesa e tyre gjatë xhirimit të realit show nga jeta e tyre.

Sunday, September 16, 2012

Vdes në hedhjen e fundit, gruaja shtatzënë (FOTO)Një grua suedeze e cila u zotua se kjo ishte hera e fundit qe do te kërcente pasi ishte shtatzënë dhe nuk dëshironte më të rrezikonte fëmijën e saj.

Wioletta Rosland, 37 vjeçare, u bë e “mvarur” nga kënaqësia që i jepte hedhja me parashutë qysh në moshën 19 vjeçare.

Ajo ishte e vendosur që të bëjë kërcimin e fundit dhe shkoi në vendin e saj të preferuar në malet zvicerane, ndërsa ishte në muajin e katërt të shtatzënisë.

Nëna e saj Halina Zanieëska-Pettersson, 68 vjeç, tha: “Unë frikësohesha gjithmonë kur ajo shkonte për sportin e saj të preferuar, kur ajo më tha se donte të shkonte për të bërë kërcimin e saj të fundit, e luta të mos shkonte sepse ishte shtatzënë”.

Ajo kishte shkuar me të dashurin e saj Aleksander Domaleëski në vendin e tyre të preferuar- Via Ferrata.

“Aleksander kërceu në të njëjtën kohë me të, dhe ai vetëm mund të shikonte atë duke u rrëzuar, ai më tha se ajo provoi të hapë parashutën por pa sukses duke përfunduar në mënyrë tragjike” tha Halina.

Duke folur për vdekjen e vajzës, nëna e saj përfundoi: “ E gjithë kjo tani është vetëm në memorien time, por vajza ime ka jetuar jetën e saj të plotë, ajo ishte një aventuriere e vërtet dhe udhëtoi për në Francë, Itali, Australi, Zelandën e Re, Tajlandë e Amerikë vetëm për sportin e saj, ishte një vajzë e mrekullueshme, ajo nuk mund të imagjinonte jetën e saj pa hedhjen me parashutë”

Elefanti që mahnit vizitorët (FOTO)Ky elefant mahnit vizitorët e kopshtit zoologjik, duke luajtur me një rreth, ndërsa i është duke ecur.

Elefantët e tjerë në kopshtin zoologjik në Hannover të Gjermanisë, gjithashtu kanë truket e tyre të zgjuara dhe veshmbathjet e tyre interesante.

Kafshët gjithashtu i mahnitin të pranishmit duke kërcyer së bashku, duke u balancuar në këmbët e tyre.

Ata kanë një përgatitje shumë të madhe dhe një përkujdesje shumë të mirë nga punëtorët e kopshtit zoologjik./Indeksonline/

 

Zbulohet personi “mister” i Argjentina Ramosaj (FOTO)


Këngëtarja Argjentina Ramosaj disa ditë më parë ka treguar se është duke punuar në një duet bashkë me labelin “Threedots” të Flori Mumajesit.
Asokohe nuk pranonte të zbulonte se me kë po punohej ai duet, por duket se tashmë gjith’ka është gati dhe nuk e vlenë më të mbahet fshehtë. 
Ajo përmes një fotoje në Facebook ka treguar se kënga në fjalë po punohet me këngëtarin kosovar, Vedat Ademi.
Ajo disa minuta më parë publikoi foton duke shkruar:

“Në studio duke realizuar duetin me mikun dhe këngëtarin Vedat Ademi”.
Bëhet e ditur se kënga do të lansohet shpejt dhe pritet të jetë një hit i fundvitit. 

Princi : “Do të paguaj ai që më mërziti gruan”Princi Willim është betuar se do të burgos personin i cili ka fotografuar bashkëshortën e tij Kate Middleton nudo.

Trashëgimtari i fronit mbretërorë tha se do të ndihmojë drejtësinë me çfarëdo që ka nevojë vetëm që ai person të kapet dhe të qetësohet mbretëresha e tij.

Mediet britanike kanë thënë se William nuk do të paditë vetëm magazinën “Closer” në gjyqin civil në Francë por gjithashtu do të nis hetime edhe për këtë veprim që ai e quan criminal.

Dyshja mbretërore janë në ditën e nënëtë të udhëtimit të tyre në të cilin po festojnë jubilen e diamantëve të mbretëreshës.

Genta, pa të dashur (FOTO)Këngëtarja Genta Ismajli, ka pasur një verë plot me punë e koncerte.
Ajo nuk ka pasur mundësi të pushojë, prandaj pas përmbylljes së sezonit të koncerteve verore, këngëtarja është nisur drejt Çikagos, ku po shijon disa ditë me familjarët e saj atje.
Duke qenë se ka pasur një orar të ngjeshur në muajt e fundit, Genta ka konfirmuar për mediat shqiptare se gjatë gjithë kohës ka qenë e rrethuar me bashkëpunëtorët e saj dhe se kjo ka ndikuar që Genta të mos ketë në krahë një të dashur.
Përveç se për performancat e saj, këngëtarja është përfolur shumë për dy ngjarje që lidhen pikërisht me bashkëpunëtorët e saj. Kjo pasi ajo ndërpreu bashkëpunimin me DJ-in e saj pas një zënke, e ndërkohë ngeli edhe pa menaxher në SHBA, pasi John Goçi u arrestua. 
Saturday, September 15, 2012

Linda Halimi: Nuk më pëlqen mentaliteti kosovarëKëngëtarja kosovare Linda Halimi po vazhdon premierën e këngës së saj më të re, “I Just Wanna”, klipi i së cilët ka ngjallur mjaft polemika, për shkak të disa skenave erotike dhe modeleve serbe në të.

Pak minuta më parë, Linda dha një intervistë për emisionin “Poke” në Top Channel ku edhe njëherë potencoi se ky klip nuk është punuar për Kosovë.
Ajo gjithashtu pranoi se është martuar me rep këngëtarin amerikanë, Big D. E pyetur nëse ka pas vështirësi ta publikonte këtë lajm për shkak të mentalitetit kosovarë, ajo tha:
“Unë asnjëherë nuk jam pajtuar me mentalitetin këtu. Sepse nëse pajtohesh me të, duhet të rrish në shtëpi si shtëpiake e dëshpëruar dhe të kesh shumë fëmijë, asgjë më shumë. Unë nuk dua një jetë të tillë”.
Linda tha se modelet serbe i ka gjet shumë rastësisht gjatë pushimeve të saja në Ulqin dhe tha se nuk i ka favorizuar ato më shumë sesa modelet shqiptare.

“Ato janë vajza pa komplekse, ashtu siç më pëlqejnë mua. I kam paguar njejtë si modelet shqiptare edhe ato serbe. Thjesht lajmi është komentuar shumë pa nevojë nga ata që I thonë vetit patriot”, tha Linda.

Ajo gjithashtu tha se kënga po pelqehet por këtë gjë nuk po e pranojnë për shkak se ka shumë që kanë problem me Lindën, pasi tash ajo mund të shihet si konkurrencë e këngëtarëve të tjerë, me 35 kg më pak. 
Friday, September 14, 2012

3 milion njerëz panë videon me titull “Nëna ime ecën në gjumë” (Video)Ndodh edhe kështu! Të “padisin” vetë fëmijët e tu! Kjo duket fare mirë në videon që do të shikoni më poshtë. Ajo është parë nga 3 milion njerëz në të gjithë botën.
Një nënë e cila po ecte në gjumë, është filmuar nga vetë djali i saj.
Ai videon e filmuar e postoi menjëherë në Youtube dhe arriti miliona shikime.
Duke mos u mjaftuar me kaq, “ndau me të” suksesin e videos. Shikoni reagimin e kësaj nëne, teksa pa veten (bashkë me 3 milion shikues të tjerë) se çfarë bënte gjatë kohës që ajo kujtonte se ishte në gjumë…

Reagimi i Nenes duke shikuar videon e saj ne Youtube.

Pse Dafina Zeqiri eshte me e kerkuara ne Kosove?Ne Kosove ajo eshte me e kerkuara dhe me e paguara. Dafina Zeqiri ka kaluar nje vere te tejmbushur me koncerte neper Kosove e Shqiperi.
Kenget e saj pelqehen, kendohen e klikohen nga nje numer i madh fansash. Ajo ka terhequr vemendje me hitet e saj, me zerin e veçante, me videoklipet cilesore, dhe se fundmi edhe me lidhje-ndarjet me Ledrin, kengetar i suksesshem edhe ky.
Por nuk jane vetem keto arsyet qe e bene Dafinen te arrije majat. Ajo dallon sepse ka nje stil te vetin, krejt te veçante. Stili dhe menyra se si paraqiten ne publik, ka bere te famshme shume kengetare boterore. Kujtojme ketu rastin e Lady Gaga, te cilen floket, grimi dhe kepucet e çuditshme e kthyen ne ikone.
Nuk po e krahasojme famen e Dafines me ate te Gagas, por edhe kaq nuk eshte pak. Gjithsesi duhet pranuar se Daffy ka nje stil unik, te cilin edhe pse e ndryshon çdo jave, ose edhe me shpesh, serish mbetet brenda kontureve qe e identifikojne. Floket e saj i kemi pare bionde, brune, te kuqe, te perziera me disa ngjyra bashke, shume te gjata, fare te shkurtra, te drejta, kaçurrela…
Pastaj ne varesi te flokeve ajo na eshte shfaqur me forma grimi nga me te ekzagjeruarat, deri tek ato me te thjeshtat, e jo pak here uje e sapun. Veshjet e zonjushes Zeqiri jane pjese e nje garderobe te çmendur. Kombinimet e saj jane po ashtu te çuditshme.
E veçanta qendron ne identitetin qe kjo kengetare ka krijuar. Publiku sheh prej saj nje mish-mash ngjyrash e prerjesh e nuk habitet, as lodhet. Perkundrazi, ajo pelqehet! Edhe neve na pelqen…

Aurela, kërkon "doodle" nga GoogleKëngëtarja Aurela Gaçe, e cila ka përfaqësuar Shqipërinë në Festivalin evropian të këngës, Eurosong, po ndihmon një nismë në shënim të 100 vjetorit të pavarësisë.
Gaçe ka ftuar afro 90 mijë fansa sa ka në rrjetin social Facebook, që të nënshkruajnë peticionin drejtuar Google, për të ndryshuar logon në nderim të Shqipërisë.
Motori më i popullarizuar i kërkimit, Google, me rastin e ndonjë date të rëndësishme, vendos një ‘doodle’, ose ndryshon logon e saj në Homepage. Prandaj qëllimi i peticionit është që edhe 100 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë të publikohet për të gjithë botën më 28 Nëntor.
 
Këngëtarja ka bërë thirrje në përkrahje të kësaj nisme, për të mbledhur sa më shumë nënshkrime, që edhe pavarësia e Shqipërisë të njihet nga Google si një eveniment i rëndësishëm.
 
Në ''postimin'' e këngëtares thuhet: " Jeni të lutur të firmosni peticionin dhe t’u thoni sa më shumë shokë dhe shoqeve që të jetë e mundur. Kjo mund të bëhet një realitet''www.lajmesot.net

Modelet shqiptare, në sfilatën e Sherri HillGjatë kësaj jave, në New York është zhvilluar  një ndër ngjarjet më të rëndësishme të modës, New York Fashion Week.
Përveç fotografit tonë të njohur Fadil Berisha, në këtë organizim kanë qenë të angazhuara edhe modelet Marigona Dragusha dhe Orjeta Hoxha.
Pas bashkëpunimit të mëhershëm me modelen Zana Krasniqi, shtëpia e modës "Sherri Hill'' ka zgjedhur dy modelet e reja shqiptare, për të prezantuar veshjet e koleksioneve të reja.
Në këtë sfilatë kanë parakaluar edhe dy motrat e Kim Kardashian, ndërsa ngjarjen e ka ndjekur edhe Kim. /www.lajmesot.net

Marsela, e bukura e maleveMarsela Bujaj, është zyrtarisht, vajza më e bukur e Bjeshkëve për vitin 2012. Kjo 16 vjeçare pak ditë më parë ka vënë mbi krye kurorën më të lakmuar prej vajzave të këtyre anëve. 
Logu i Bjeshkëve, konkursi që zgjedh më të bukurën e maleve tashmë është bërë një tradite disa-vjeçare që zhvillohet nga Komuna e Kelmendit të rrethit të Malësisë së Madhe. Por, “Miss Bjeshka” nuk është thjesht një garë mes të bukurave. E përzgjedhura duhet të mbartë virtyte dhe shumë aftësi. 
 
“Për të marrë pjesë ishte një gëzim shumë i madh nga ana ime, por kur konkurron  ka shumë emocione, mendon kush do e marrë unë apo tjetra, kush është më e bukura. Emocionet nga mbarimi, kur afrohet ndarja e çmimeve bëhen gjithmonë e më të mëdha”, ka thënë Marsela për TCH, duke shtuar se ky nuk është vetëm konkurs bukurie, por edhe shkathtësie.
 
Marsela, qe eshte nga fshati Tamare do të mbretërojë për një vit me kuroren e më të bukurës së vendit. Por, përveç afirmimit të bukurise se saj, titulli i Miss-it nuk do të ndryshojë shume pritshmëri në jetën e vajzës. Ajo sërisht mbetet një bukuroshe që do të duhet të merret me gjërat e zakonshme të jetës së saj.
 
Edhe pse një gare shume e lokalizuar, Miss Bjeshka ka një rëndësi shumë të madhe për vajzat e zonës. Ato konfirmojne bukurine në Logun e tyre dhe për një vajze që bën një jetë shumë të thjeshtë, ngjarja merr domethënie jashtëzakonisht të madhe.www.lajmesot.net

Rita Ora ,“Në Kosovë më bën të ndihesha si princeshë”Këngëtarja Rita Ora ka bërë që Kosova të përmendet më shumë sesa kurr nëpër mediat amerikane, pas vizitës së saj në vendlindje. Edhe tash kur ajo i është rrikthyer jetës së saj në Amerikë, po vazhdon ta përmend eksperiencën të cilën e ka kaluar në Prishtinë gjatë javës së kaluar.

Ajo madje thotë se ato dy ditë kanë qenë të magjishme.

“Më dukej sikur jam Princesha Diana. Të gjitha planet ishin ndryshuar dhe prisnin për mua. Kanë qenë gjashtë makina të parkuara për mua aty. Njerëzit qanin në rrugë. Jam mrekulluar”, ka thënë Rita.

Së fundmi ka thashetheme se ajo do ia zërë vendin këngëtares tjetër britanike, Cheryl Cole për tu bërë fytyra promovuese e kompanisë së madhe të kozmetikës, “L’Oreal”.www.lajmesot.net

Cilat janë ato femra qe ‘çmendin’ djemtë?Zakonisht thuhet se femrat janë ato të cilat zgjedhin më shumë te meshkujt. Mirëpo realisht, meshkujt janë njëlloj zgjedhës të mëdhenj. Ekzistojnë disa lloje të femrave të cilat posedojnë karakter të veçantë të cilit meshkujt nuk mund t’i rezistojnë. Ja se cilat janë ato:
1. Femrat spontane
Ky lloj i femrave i përfshin ato të cilat e mbajnë të zgjuar fëmijën në të, kanë sens për humor dhe di ta bëjnë të dashurin të qeshet me lot. Disa dashurohen te këto për shkak të mënyrës së tyre të thjeshtë të të menduarit, ndërsa të tjerë për shkak të shkëlqimit konstant në sytë e saj dhe për shkak të spontanitetit që ajo ka.
2. Femrat modeste
Femrat modeste nuk shqetësohen nga gjërat materiale. Për të nuk është domethënëse rroga mujore e të dashurit, e as fakti se kush janë prindërit e tij. Ajo e do mashkullin për atë që është, e jo për shkak të gjërave që mund t’i përfitojë nga ai. Femrat modeste nuk kanë kërkesa joreale dhe prandaj çmohet dhe dëshirohet nga meshkujt.
3. Femrat senzuale
Femrat e tilla joshin meshkujt shumë. Ato nuk turpërohen lehtë dhe janë të vetëdijshme se posedojnë një seksibilitet magnetik dhe nuk frikohen ta përdorin atë. Një femër e tillë nuk mendon se mashkulli duhet të jetë ai që të iniciojë marrëdhënie në shtrat dhe nuk heziton ta bëjë hapin e parë. Meshkujt i dëshirojnë sepse me të ndjehen të dashur.
4. Femrat e buta romantike
Këto femra në vete përmbajnë një sharm femëror, flasin fjalë të ëmbla dhe posedojnë një qëndrim elegant. Ato janë të lumtura që partneri i tyre kujdeset për to dhe kanë pikëpamje pozitive ndaj jetës. Meshkujt e duan sepse nuk është agresive, di t’i magjeps ata me gjeste romantike dhe nuk i krijon shtypje atij, ndërsa nga ai kërkojnë vetëm vëmendje dhe dashuri.
5. Femrat me karakter të fortë
Femrat e tilla janë inteligjente, këmbëngulëse dhe saktë e dinë se çfarë duan. ato kanë ëndrra dhe qëllime të cilat mundohet t’i arrijnë. Nuk presin princin në kalë të bardhë që t’ia zgjidh të gjitha problemet dhe t’ia plotësojë të gjitha dëshirat. Partneri rrallë herë do ta shohë me lot në sy dhe ajo asnjëherë nuk do t’i përdorë emocionet e saj për të manipuluar me të.Zakonisht thuhet se femrat janë ato të cilat zgjedhin më shumë te meshkujt. Mirëpo realisht, meshkujt janë njëlloj zgjedhës të mëdhenj.
6. Femrat “sfidë”
Meshkujt e duan shqetësimin të cilin ia jep loja e dashurisë. Ata i duan femrat të cilat janë tërheqëse, të sofistikuara e sharmante dhe që nuk ia servojnë zemrën dhe kujdesin aq lehtë. Edhe pse shumë meshkuj i dëshirojnë këto femra, rrallë kush guxon t’ju afrohet atyre dhe të jetë i durueshëm me to.
7. Femrat e kujdesshme
Këtu bëjnë pjesë femrat të cilat nuk ndalen së kujdesuri për partnerin e tyre. Për të nuk është aspak e vështirë t’i mbledhë gjërat të cilat ai i ka lënë në tokë, ajo është çdoherë e gatshme ta dëgjojë atë dhe t’i dhurojë përkrahje dhe respekt.
8. Femrat jokonvencionale
Në të fshihet diçka e veçantë që e veçon atë nga të tjerat. Ajo asnjëherë nuk do të shqetësohet pse i dashuri i saj ka harruar t’ia urojë Shën Valentini sepse nuk i dëshiron klishetë e tilla të dashurisë. Këto vajza kanë ide jo të zakonshme dhe vrapojnë pas sfidave të ndryshme. Nga to mund të pritet çdo gjë, ndërsa meshkujt i duan sepse çdo ditë me to është risi dhe aventurë.www.lajmesot.net

Ja kush është vendi më i preferuar per seks


Ja kush është vendi më i preferuar per seks
Seksi ne zyre duket aktiviteti i pëlqyer nga meshkujt, sipas një sondazhi të Playboy në Gjermani.
Puna është një e drejtë, shpesh një detyrë, por mund të bëhet edhe një kënaqësi, sidomos nëse aktiviteti në fjalë kryhet “mbi skrivani”.
Mirëpo s’hyjnë fare kompjuterat e dokumentet: flitet për seksin.
Sipas një sondazhi të Playboy në Gjermani, vendi i preferuar nga meshkujt për t’iu përkushtuar seksit, është pikërisht zyra.

Pra duket se as që përfillen çarçafët, pasi është më mirë pjesa mbështetëse e fortë e një skrivanie.

Nuk bëjnë punë as dritat e ulura dhe muzika në sfond, sepse neonët dhe telefonët që bien duket se janë ata të duhurit për një ambient perfekt, sidomos kur bëhet fjalë për “raporte” të shpejta jashtëmartesore.
Sipas sondazhit, 1 në 5 meshkuj ka bërë të paktën një herë seks në punë.

Madje në 15% të rasteve nuk ka qenë një episod i vetëm, por është përsëritur të paktën 10 herë.

Po me ç’partnere? Në 15% të rasteve, raporti mbi skrivani është konsumuar me shefen, mirëpo ka edhe nga ata, të cilët kanë synuar me sukses “stazhistet”.

Kështu, më shumë sesa pauzë kafeje, më e shijshme është kur këtë kohë ia dedikon kolegeve.

Seksi në zyrë duket se nuk kursen askënd, as të martuarit, apo të lidhurit prej kohësh, nëse është e vërtetë që 30% e të intervistuarve ka pranuar se janë “vonuar” në punë për arsye jo profesionale.

Mirëpo, edhe mes meshkujve, ekziston një kategori që kanë thënë se s’kanë bërë asnjëherë seks në punë: ata janë 50-60 vjeçarët.

Ndërsa mes të rinjve nga 18-29 vjeç duket se ka një farë përmbajtjeje për të mos paragjykuar karrierën, pasi vetëm 16% kanë pranuar se i janë dorëzuar joshjeve të kolegeve.

Veç zyrës, në vendet e tjera të preferencave të meshkujve për seks mbeten motel, apo edhe banjot e restorantit, pas ngrënies.

Madje edhe për gratë në karrierë duket se nuk janë kundër “lëshimeve epshndjellëse” si shtëpiake të dëshpëruara, teksa në alternativë si partner i rastit është edhe kopshtari.www.lajmesot.net
Thursday, September 13, 2012

Vdes sportisti më i shkurtër në botëSportisti më i shkurtër në botë ndërroi jetë ditën e enjte në moshën 23-vjeçare.
Aditya “Romeo” Dev, një “bodybuilder” me gjatësi prej 80 centimetrash dhe me peshë prej vetëm dhjetë kilogramësh, ndihej në formë të shkëlqyer dhe ishte stërvitur si çdo ditë, përpara se të humbte ndjenjat gjatë mbrëmjes.
Ai humbi jetën në spital në krahinën e Punjabit në Indi dhe mjekët përcaktuan se Dev kishte vuajtur një hemorragji në tru, si rrjedhojë e një sindrome nga e cila vuante prej disa vitesh.

“Ndonëse mjekët na kishin paralajmëruar se me gjendjen e tij fizike mund të mos jetonte shumë gjatë, kjo është një humbje katastrofike për familjen tonë. Do ta vajtojmë gjithmonë humbjen e Dev, njeriut që na bënte të gjithëve të lumtur, ndonëse Dev lindi me një formë të rrallë të nanizmit, ai nuk e la asnjëherë sëmundjen që ta mposhte” tha babai i tij Anil Dev.
Ndonëse peshonte pak më shumë se nëntë kilogram, 23-vjeçari arrinte të ngrinte peshat 1,5 kilogramësh, të bënte paralele dhe kishte punuar shumë për të krijuar një formë të plotë muskulore, ashtu si një “bodybuilder” i vërtetë, i buzëqeshur dhe i lumtur.

Pink dhe Eminem sjellin këngë së bashkukëngëtarja Pink dhe rep këngëtari i famshëm Eminem kanë publikuar këngën e tyre të re, "Here Comes the Weekend".
Kjo këngë bën pjesë në albumin e ri të këngëtares, "The Truth About Love" në të cilin përfshihen dueti me Lily Allen dhe hiti i saj i fundit, kënga "Blow Me (One Last Kiss)".

Duke folur rreth asaj se si erdhi deri tek ky bashkëpunim, Pink tha:
"Ai më tha, ‘A dëshiron të bësh një këngë me mua?’ Me gjithë qef, i thash dhe e pyeta ‘A dëshiron të bësh një këngë me mua?’ dhe ai tha Me gjithë qef. Uruam njëri tjetrin. Nuk nënshkruam asgjë. Dhe u bë".

Këngëtarja e ka përshkruar "Here Comes The Weekend" si një këngë për klubet e natës dhe tha se kjo këngë i paraprinë një bashkëpunimi tjetër mes tyre.

"Ne do ta kemi edhe një këng tjetër në të ardhmen që do të jetë e cmendur".

Albumi i ri, i cili është i gjashti në karrierën e Pink do të dalë në shitje në Britaninë e Madhe me 17 shtator derisa në Amerikë do të mund të blihet vetëm një ditë më vonë, me 18 shtator.

Kim, më e fortë (Foto)Kim Kardashian, e cila po shijon lidhjen e dashurisë me reperin Kanye West, vazhdon të përkujtohet për të kaluarën e saj jo aq të ndritur.
Në një interviste, Kim ka folur për incizimin e saj intim që ishte publikuar nga ish i dashuri Ray J, në vitin 2007.
E pyetur nëse ishte penduar që ka incizuar atë video, Kim ka mohuar një gjë të tillë, duke thënë: "Jo. Jam person më i fortë për shkak të të gjitha gjërave të këqija që më kanë ndodhur". 
"Ishte shkatërruese, por në jetë nuk vlerësohesh në bazë të gabimeve që bën, por mënyrës se si i tejkalon ato. Ai ishte i dashuri im në atë kohë, nuk ishte asgjë skandaloze", ka përfunduar Kardashian

Njeriu me flokët më të larta në botë (FOTO)Ky njeri ka flokët më të larta në botë që janë bërë ndonjëherë, dhe tani është bërë rekordmeni botëror në librin Guinness, për të provuar këtë.

Kazuhiro Watanabe me stilin e flokëve të quajtur Mohawk, ka rritur flokët që arrin lartësinë prej, 3ft (afër 1m) pasi i ka rritur ato per 15 vjet.

Stilistit nga Tokio, i merr dy orë kohë për t’i bërë ato të qëndrojnë në këmbë, duke përdorur spreja të ndryshme flokësh./Indeksonline/

 
© Copyright 2011-2012 Gazeta Sot Online All Rights Reserved.