Tirana Fest (FOTO)

Tuesday, September 18, 2012Kryeqyteti shqiptar, Tirana, gjatë fundjavës së ardhshme, do të pushtohet nga aktivitete të ndryshme argëtuese.
"TiranaFest", që do të mbahet me 22 dhe 23 shtator, në sheshin Nëna Terezë, do të ketë dy netë me koncerte live nga disa prej artistëve më të talentuar nga Shqipëria si edhe disa të ftuar nga jashtë vendit.
 
Gjatë këtij aktiviteti, i cili fillon të shtunën, në orën 09:00, ndërsa të dielën, datë 23 shtator, hapet në orën 14:00, pritet të performojnë Eugent Bushpepa, Saimir Braho, Juliana Pasha, Mariza Ikonomi etj.
Ndër mysafirët e huaj që do të performojnë janë edhe Abandon Kansas, rock grup nga Wichita, Kansas – SHBA, si dhe LZ7, një grup nga Britania e Madhe që luan electro, dance dhe hip hop.
 
 
Në kuadër të këtij festivali, ndër të tjera pritet të ketë edhe aktivitete me sporte ekstreme, si shfaqje me motorë, MBX dhe skateboard, si dhe lojëra për fëmijë.
Moto e festivalit është : "Besim, shpresë, dashuri". www.lajmesot.net
Share this article on :
 
© Copyright 2011-2012 Gazeta Sot Online All Rights Reserved.