Modelet shqiptare, në sfilatën e Sherri Hill

Friday, September 14, 2012Gjatë kësaj jave, në New York është zhvilluar  një ndër ngjarjet më të rëndësishme të modës, New York Fashion Week.
Përveç fotografit tonë të njohur Fadil Berisha, në këtë organizim kanë qenë të angazhuara edhe modelet Marigona Dragusha dhe Orjeta Hoxha.
Pas bashkëpunimit të mëhershëm me modelen Zana Krasniqi, shtëpia e modës "Sherri Hill'' ka zgjedhur dy modelet e reja shqiptare, për të prezantuar veshjet e koleksioneve të reja.
Në këtë sfilatë kanë parakaluar edhe dy motrat e Kim Kardashian, ndërsa ngjarjen e ka ndjekur edhe Kim. /www.lajmesot.net
Share this article on :
 
© Copyright 2011-2012 Gazeta Sot Online All Rights Reserved.