Inter cinik në “Delle Alpi”

Monday, September 17, 2012
Inter cinik në “Delle Alpi”
Inter rigjen fitoren por jo sigurinë e dominimit të kundërshtarit. Në një mbremje ku fati ishte rreshtuar dukshëm në anën e djemve të Stramaccionit, Torino nuk arriti t’i shkaktonte surprizën e dytë rresht skuadrës së Massimo Morattit.
Diego Milito në pjesën e parë dhe Antonio Cassano në të dytën “nxorrën gështënjat nga zjarri” për zikaltërit që marrin një 3 pikësh me shumë vlera për moralin e rënë pas asaj humbje shokuese në “San Siro” ndaj Romës.
Nga ana tjetër, Torino krijoi volum më të madh loje duke humbur edhe disa raste flagrante por mbrojtja e Interit me Ranocchian e rilindur dhe zbulimin Juan, nuk futi ujë. Me këtë sukses Interi ngjitet në kuotën e 6 pikëve po aq sa Fiorentina.
Share this article on :
 
© Copyright 2011-2012 Gazeta Sot Online All Rights Reserved.