Ledri Vula – Biografia

Tuesday, September 4, 2012


Ledri Vula

Ledri Vula ka lindur më 10 Korrik 1986 në Prishtinë.
Ne shkollen e mesme ku Ledri dhe Visari studionin, organizoheshin koncerte muzikore.
Pas njerit prej koncerteve Ledri i kerkon Visarit per qe te krijojne bashke nje grup te ri. Visari pranoi dhe keshtu ata reaLizuan kengen e pare “KREJT I KOM“.
Pastaj vazhduan duke bere duete me Baba Rekords dhe DJ Blunt, te cilet kontribuan shume per grupin Skillz.
Tani ata kane dy albume ne treg: njeri i quajtur “Ahh femnat” dhe tjetri “V.I.P“.
Pa harruar dhe bashkepunimet si pershembull ne hitin e fundit bashke me TDS te titulluar “SI MANEKENE“. WwW.Lajmesot.net

Ledri Vula ka lindur më 10 Korrik 1986 në Prishtinë.
Ne shkollen e mesme ku Ledri dhe Visari studionin, organizoheshin koncerte muzikore.
Pas njerit prej koncerteve Ledri i kerkon Visarit per qe te krijojne bashke nje grup te ri. Visari pranoi dhe keshtu ata reaLizuan kengen e pare “KREJT I KOM“.
Pastaj vazhduan duke bere duete me Baba Rekords dhe DJ Blunt, te cilet kontribuan shume per grupin Skillz.
Tani ata kane dy albume ne treg: njeri i quajtur “Ahh femnat” dhe tjetri “V.I.P“.
Pa harruar dhe bashkepunimet si pershembull ne hitin e fundit bashke me TDS te titulluar “SI MANEKENE“.

Ledri është i gjatë: 1.89m
Peshon: 87 Kg
Ngjyra e syve: Kaftë
Ngjyra e flokëve: E zezë
Ushqimi i preferuar: Llazanja
Këngëtari/ja i/e preferuar: Sammy Deluxe
Pija e preferuar: Fresh Juice
Ngjyra e prferuar: Zezë
Sporti i preferuar: Basket
Stili i veshjes: Sa ma gjon
Share this article on :
 
© Copyright 2011-2012 Gazeta Sot Online All Rights Reserved.