Pse Dafina Zeqiri eshte me e kerkuara ne Kosove?

Friday, September 14, 2012Ne Kosove ajo eshte me e kerkuara dhe me e paguara. Dafina Zeqiri ka kaluar nje vere te tejmbushur me koncerte neper Kosove e Shqiperi.
Kenget e saj pelqehen, kendohen e klikohen nga nje numer i madh fansash. Ajo ka terhequr vemendje me hitet e saj, me zerin e veçante, me videoklipet cilesore, dhe se fundmi edhe me lidhje-ndarjet me Ledrin, kengetar i suksesshem edhe ky.
Por nuk jane vetem keto arsyet qe e bene Dafinen te arrije majat. Ajo dallon sepse ka nje stil te vetin, krejt te veçante. Stili dhe menyra se si paraqiten ne publik, ka bere te famshme shume kengetare boterore. Kujtojme ketu rastin e Lady Gaga, te cilen floket, grimi dhe kepucet e çuditshme e kthyen ne ikone.
Nuk po e krahasojme famen e Dafines me ate te Gagas, por edhe kaq nuk eshte pak. Gjithsesi duhet pranuar se Daffy ka nje stil unik, te cilin edhe pse e ndryshon çdo jave, ose edhe me shpesh, serish mbetet brenda kontureve qe e identifikojne. Floket e saj i kemi pare bionde, brune, te kuqe, te perziera me disa ngjyra bashke, shume te gjata, fare te shkurtra, te drejta, kaçurrela…
Pastaj ne varesi te flokeve ajo na eshte shfaqur me forma grimi nga me te ekzagjeruarat, deri tek ato me te thjeshtat, e jo pak here uje e sapun. Veshjet e zonjushes Zeqiri jane pjese e nje garderobe te çmendur. Kombinimet e saj jane po ashtu te çuditshme.
E veçanta qendron ne identitetin qe kjo kengetare ka krijuar. Publiku sheh prej saj nje mish-mash ngjyrash e prerjesh e nuk habitet, as lodhet. Perkundrazi, ajo pelqehet! Edhe neve na pelqen…
Share this article on :
 
© Copyright 2011-2012 Gazeta Sot Online All Rights Reserved.